YAPAY ZEKANIN KULLANIMDA OLDUĞU 5 GÜÇLÜ ÖRNEK

yapay zekanın kullanımda olduğu 5 güçlü örnek siri, Alexa,tesla,Cogito,Boxever

YAPAY ZEKANIN KULLANIMDA OLDUĞU 5 GÜÇLÜ ÖRNEK


 Makineler şu an her ne kadar hakimiyeti ele almış olmasalar da, yavaş yavaş hayatımızı sızıyorlar. Çalışma hayatımızı, yaşantımızı hatta eğlence alanlarımızı etkileyebiliyorlar. Ancak yinede şuan yapay zeka emekleme aşamasında diyebiliriz. 

Gerçek bir yapay-akıllı sistem, kendi başına öğrenebilen bir sistemdir. Önceden tanımlanmış davranışsal algoritmalara güvenmeden bağlantı kurabilen ve anlamlara ulaşabilen Google'ın DeepMind gibi sinir ağlarından bahsediyoruz. Gerçek yapay zeka geçmiş yinelemeleri geliştirebilir, daha akıllı ve daha bilinçli hale gelebilir, yeteneklerini ve bilgisini geliştirmesine izin verebilir. Yapay zekanın kullanımda olduğu 5 güçlü örneğe bir göz atalım. 


Günümüzde kullanılan yapay zeka uygulamaları


1- Siri

Herkes Apple'ın kişisel Asistanı Siri'ye aşinadır. Günlük olarak etkileşime girdiğimiz dostça sesle çalışan bilgisayar. Bilgi bulmamıza yardımcı olur, bize yol tarifleri verir, takvimlerimize etkinlik ekler, mesaj göndermemize yardımcı olur vb. Siri, sözde akıllı bir dijital kişisel asistandır. Doğal dil sorularımızı ve isteklerimizi daha akıllı ve daha iyi tahmin edebilmek ve anlamak için makine öğrenme teknolojisini kullanır.

2- Alexa 

Alexa'nın akıllı evin merkezi haline gelmesi biraz meteorik oldu. Amazon ilk kez Alexa'yı tanıttığında, dünyanın çoğunu fırtınayla aldı. Bununla birlikte, kullanışlılığı ve odanın herhangi bir yerinden konuşmayı deşifre etme konusundaki esrarengiz yeteneği, bilgiyi, mağazayı, randevuları planlamamızı, alarmları ve bir milyon başka şeyi ayarlamamıza yardımcı olabilecek devrimci bir ürün haline getirdi, aynı zamanda akıllı evlerimize güç kazandırmaya yardımcı oldu ve sınırlı hareket kabiliyetine sahip olanlar için bir kanal.

3- Tesla

Tesla'nız yoksa, neyi kaçırdığınızı bilmiyorsunuz. Bu muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en iyi arabalardan biri. Sadece çok fazla övgü aldığı için değil, öngörücü yetenekleri, kendi kendine sürüş özellikleri ve sırf teknolojik "serinlik" nedeniyle." Teknolojiye ve arabalara giren Herkesin bir Tesla'ya sahip olması gerekiyor ve bu araçlar, havadan yapılan güncellemeler sayesinde daha akıllı hale geliyor.

4- Cogito

Başlangıçta CEO, Joshua Feast ve Dr. Sandy Pentland tarafından kurulan Cogito, bugün piyasada bulunan Müşteri Destek temsilcilerinin duygusal zekasını geliştirmek için davranışsal adaptasyonun en güçlü örneklerinden biridir. Şirket, telefon profesyonelleri için Müşteri etkileşimini geliştirmek için makine öğrenimi ve davranış biliminin birleşimidir. Bu, günlük olarak meydana gelen milyonlarca sesli çağrı üzerine milyonlarca kişi için geçerlidir.

5- Boxever 

CEO Dave O'flanagan tarafından kurulan Boxever, müşterinin Seyahat endüstrisindeki deneyimini geliştirmek ve 'mikro anlar' ya da müşterileri memnun eden deneyimler sunmak için makine öğrenimine büyük ölçüde dayanan bir şirkettir. Makine öğrenimi ve yapay zeka kullanımı ile şirketin oyun alanına hakim olması, müşterilerinin Seyahat yolculuklarında müşterilerini meşgul etmenin yeni yollarını bulmalarına yardımcı oluyor.